ÖZEL AY ÖZEL EĞİTİM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

2004 Yılında SHÇEK ‘e bağlı olarak İşitme Engellilere “Özel Eğitim” vermek üzere açıldı. Eylül / 2007 yılında MEB'e geçiş yaptı. Kasım / 2008 yılında Bedensel - Zihinsel Engelli ve Yaygın Gelişimsel Bozukluk Destek Eğitim Programları’nı da ilave ederek İşitme - Bedensel – Zihinsel Engelli ve Yayın Gelişimsel Bozukluğu (Otistik) olan bireylere özel eğitim ve rehabilitasyon hizmeti vermektedir.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ün “Eğitimde kaybedilecek tek bir fert dahi yoktur! “ sözünün ışığında, özel eğitim gerektiren bireylerin eğitim gereksinmelerini karşılamak için özel olarak yetiştirilmiş personel, geliştirilmiş eğitim programları ve yöntemleri ile onların yetersizlikleri ve özelliklerine uygun fiziki koşulları hazırlayarak  bireysel - grup eğitimi ve fizyoterapi hizmeti vermektir.

 

MİSYONUMUZ:

EĞİTİM HER BİREYİN HAKKIDIR. İlkesinden yola çıkarak...

Türk milli eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda özel eğitim gerektiren bireylerin;

- Toplum içindeki rollerini gerçekleştiren, başkaları ile iyi ilişkiler kuran, işbirliği içinde çalışabilen,

- Çevresine uyum sağlayabilen, üretici ve mutlu bir birey  olarak yetişmelerini,

- Kendi kendilerine yeterli bir duruma gelmeleri için temel yaşam becerilerini geliştirmelerini,

- Uygun eğitim programları ile özel yöntem, personel ve araç gereç kullanarak ilgileri, ihtiyaçları, yetenekleri ve yeterlilikleri doğrultusunda  performanslarını en üst düzeye getirmek, üst öğrenime, iş ve meslek alanlarına ve hayata hazırlamaktır.

 

VİZYONUMUZ:

Engellikle ilgili toplumsal duyarlığı ve farkındalığı en üst düzeyde artırmak, çözüm önerileri sunmak ve ülkemizde, özel eğitim alanında dünya ölçülerinde hizmet veren, eğitimci kadrosu, fiziksel donanımı ile kendini sürekli geliştiren kurum olmaktır.

Hakkımızda Resim